
Microsoft jobber med en fornyelse av den gamle hesten Outlook. Kodenavnet på selskapets helt nye Outlook-plattform er Monarch.
Monarch er faktisk basert på Outlook slik e-post-tjenesten fungerer som en web-app i nettleseren i skrivende stund.
Målet til Microsoft er å forene e-post-klienten på tvers av alle plattformer, inkludert PC, Mac og nettet. Klienten kommer til å være lik å bruke på tvers av alle enheter, og ha en langt mer effektiv kodebase uansett om man bruker forbruker- eller bedrifts-versjonen.
Beta-testingen starter i år
Windows Central har hørt at tjenesten skal støtte offline-lagring, varsler og mer, samt at Microsofts mål er at epost-tjenesten skal føles ut som en ekte app selv om den er basert på en web-app.
Beta-testingen skal skje på tampen av året, og det er også et mål å erstatte Mail og Calendar-appene, men det skjer neppe før i 2022. Målet er også å kvitte seg med Win32-programmet, men det vil ta mange år.